X
تبلیغات

وبلاگ شخصی میثم کاظمی فرد

گاهنوشت های من !

میثم کاظمی فرد

اخلاق ، نَمُرده است !

| شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ (۲۰:۲۹)

وقتي خبر آتش سوزي يك ساختمان ۱۰ طبقه مسكوني واقع در غرب بزرگراه همت ، شهرك شهيد باقري ، مجتمع زيتون در ساعت ۲ ظهر سه‌شنبه ۲۴ ارديبهشت ماه به آتش نشانان مخابره شد ، اميد عباسي فرمانده ايستگاه ۶۸ آتش‌نشاني در رأس گروهي از آتش‌نشانان در محل حادثه حاضر شد . 

دود و آتش از درون يكي از واحد‌هاي طبقه دهم اين مجتمع زبانه مي‌كشيد . امید عباسی بلافاصله بعد از به كار بردن تجهيزات ايمني و زدن ماسك بر چهره‌اش با يكي از آتش‌نشانان در اقدامي شجاعانه خود را به قلب دود و شعله‌هاي بي‌رحم آتش رساند. از سوي ديگر اهالي مجتمع خبر دادند كه مادر و دو فرزند خردسالش در ميان آتش و دود گرفتار شده‌اند و هر لحظه امكان دارد جان خود را از دست بدهند . لحظاتي بعد مادر و پسر ۱۲ ساله‌اش از درون آتش سالم بيرون آمدند اما دختر خردسال او به نام ريحانه همچنان در دل آتش چشم به ايثار و شجاعت آتش نشانان داشت . 

در اين لحظه بود كه اميد عباسي با همكارش بدون هيچ محابايي به كمك دختر هشت ساله شتافتند . دخترك كه ترس و دلهره امانش را بريده بود ، در گوشه‌اي از اتاق چشم به فداكاري آتش‌نشانان داشت كه اميد عباسي بعد از عبور از كانون آتش دخترك را به آغوش گرفت . دود و آتش همچنان زبانه مي‌كشيد اما اين بار اين دود بود كه بر آتش غلبه مي‌كرد . 

شدت دود غليظ هر آن امكان داشت كه دخترخردسال را از پاي درآورد اما مادرش چشم انتظارش بود . امید ماسك را از صورتش برداشت و به صورت ريحانه خردسال زد . ريحانه راحت نفس كشيد و اميد دوباره در چشمانش برق زد ، ولي اميد هر لحظه نفسش تنگ‌تر مي‌شد . سرانجام دختر خردسال سالم از دل آتش بيرون كشيده شد اما دو آتش نشان فداكار به شدت مسموم شدند . پيكر نيمه‌جان آنها بلافاصله به بيمارستان پيامبران منتقل شد . تيم پزشكي تلاش زيادي براي نجات جانشان انجام داد . سرانجام اميد عباسي بعد از جدال با مرگ و زندگي روي تخت بيمارستان دچار مرگ مغزی شد . تيم پزشكي مرگ مغزي وي را به خانواده‌اش خبر داد و خانواده اميد نيز در اقدامي خداپسندانه اعلام كردند كه اعضاي بدن او را را به بيماران نيازمند اهدا مي‌كنند. بدين ترتيب پيكر آتش‌نشان فداكار براي اهداي عضو به بيمارستان مسيح دانشوري فرستاده شد تا با اهداي اعضاي اين مرد آسماني ، زندگي در جان تعداد ديگري از بيماران نيازمند جاري شود . عصر روز پنج‌شنبه دو كليه و كبد اين آتش نشان با رضايت خانواده‌اش به بيماران نيازمند پيوند زده شد. 

اين آتش‌نشان ۳۵ ساله با عنوان فرمانده ايستگاه ۶۸ آتش نشاني از سال ۱۳۷۹ پس از گذراندن دوره‌هاي آموزشي به استخدام سازمان آتش نشاني درآمده بود .


شهید امید عباسی


تصاویری از پایان زیبای مرد آتش نشان 


پی نوشت :
- روحش شاد .
- هنک ام . آدم چقدر باید بزرگ باشه تا همچین کاری کنه . توی این بزرگی هنک کردم ...


برچسب ها : امید عباسی,

نظرات دوستان :

عالم در 30 ارديبهشت 1392 - 8:09 گفته :
روحشان شاد و یادشان گرامی !

واقعااخلاق نمرده است !!

من در 31 ارديبهشت 1392 - 19:37 گفته :
خدا رحمتش كنه
يكي از بزرگترين آرزوهاي منم اينه كه مرگ مغزي بشم و اعضاي بدنم اهدا بشه.دعا كنيد برآورده بشه

hoomanf2 در 1 خرداد 1392 - 13:14 گفته :
روحش شاد !
باعث افتخار منه که هنوز همچین آدمایی پیدا می شن تو ایران
بهشت بر تو گوارا باد

Nahal Vampire در 3 خرداد 1392 - 18:27 گفته :
الان اینه که میتونه اسم خودشو مرد بذاره.کسی میتونه افتخار مرد بودنو داشته باشه که اونو ثابتش کرده باشه.به امید روزی که دنیا اینقدر پر از مردونگی بشه که نیازی نباشه که یک بزرگمرد دیگه جونشو فدا کنه

میلاد اصغری در 9 خرداد 1392 - 0:37 گفته :
سلام
عالی بود همشری به منم سر بزن اشکـــــــــــــ

ارسال نظر

نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :